Strona główna/Aktualności/Śladami Świętego Mikołaja - wycieczka do Czernicy

Śladami Świętego Mikołaja - wycieczka do Czernicy

15 Grudnia 2023
Śladami Świętego Mikołaja - wycieczka do Czernicy

12 grudnia 2023 r. przedszkolaki z grupy "Misie", "Motylki" i "Biedronki" uczestniczyły w wycieczce do Czernicy. Wzięły udział w kosmicznych warsztatach świątecznych pt. "Śladami Świętego Mikołaja". Była wizyta w statku kosmicznym, dzieci zobaczyły start rakiety i widok z orbity, nad głowami podziwiać można było gwieździste niebo. Każdy mógł zobaczyć i dotknąć eksponat Jowisza i Księżyca oraz zobaczyć pył księżycowy. Przedszkolaki szukały Pierwszej Gwiazdki patrząc przez teleskop. Udało się nawet połączyć z kamerą z sań Świętego Mikołaja, z której można było zobaczyć Zorzę Polarną. Na koniec dzieci otrzymały słodką przesyłkę - pierniczki, którą zostawił dla nich Święty Mikołaj. Ten wspaniały dzień na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.

Sonia Szkatuła
Michalina Skatuła