Strona główna/Aktualności/Światowy Dzień Bałwana

Światowy Dzień Bałwana

19 Stycznia 2024
Światowy Dzień Bałwana

18 stycznia obchodzimy Światowy Dzień Bałwana. Z tej okazji odbyły się w Przedszkolu liczne, zimowe zabawy. Podczas zajęć Przedszkolaki miały okazję rozwiązywać bałwankowe zagadki, wysłuchały opowieści o bałwankach, przeliczały sylwety bałwanków, segregowały według określonych cech, oraz brały udział w zabawach muzyczno - ruchowych. Dzieci bawiły się przy różnych piosenkach o bałwankach, urządziły bitwę na papierowo- śnieżne kule oraz wykonały prace plastyczne na których pojawił się nasz bohater- bałwanek. Wielką radością był dla dzieci zimowy tor przeszkód, każdy musiał wykazać się zwinnością oraz sprawnością ruchową w tym dniu.
Maluszki uczestniczyły w zajęciach z sensorycznej plastyki z udziałem sztucznego śniegu. Ogromną frajdą okazało się samodzielne tworzenie masy śniegowej. To był dzień wielu wrażeń i radości!

Weronika Hejmej