Strona główna/Aktualności/Spotkanie z pracownikami kolei

Spotkanie z pracownikami kolei

7 Listopada 2022
Spotkanie z pracownikami kolei

Na początku listopada dzięki mamie naszego przedszkolaka pani Żanecie Potysz odwiedzili nas wyjątkowi goście, którzy w ramach kampanii „Bezpieczny Przejazd” organizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. we współpracy ze Strażą Ochrony Kolei opowiedzieli o tym jak prawidłowo zachowywać się na terenach kolejowych.
Ambasadorki Bezpieczeństwa pracownice PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. podczas zajęć pokazały animacje edukacyjne, najważniejsze znaki drogowe, tak aby uczyć poprzez zabawę i lepiej docierać do każdego młodego odbiorcy. Na zajęciach dzieci dowiedziały się także o tym, jak powiadamiać o niebezpiecznych sytuacjach wykorzystując informacje z żółtych naklejek PLK, umieszczonych na przejazdach. W celu większego zainteresowania tematem, dzieci otrzymały zeszyty edukacyjne i kolorowanki dostosowane odpowiednio do grup wiekowych.
Dodatkową atrakcją był pokaz tresury psa pracującego w Straży Ochrony Kolei, dużym zainteresowaniem cieszyły się akcesoria pomagające w pracy funkcjonariuszom, między innymi lornetki, kajdanki i noktowizor. Na zakończenie pełnego wrażeń spotkania zostały zrobione wspólne zdjęcia.

Marzena Hejmej
Agnieszka Kubica