Strona główna/Aktualności/#SprzątamydlaPolski

4 Października 2023
#SprzątamydlaPolski

VI Edycja #SprzątamyDlaPolski

W środę, 4 października 2023 roku odbyła się kolejna, VI już edycja ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski. Podobnie jak w latach ubiegłych i tym razem wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.
Wydarzenie polega na sprzątaniu zanieczyszczonych terenów zielonych w naszej okolicy. Troska o środowisko wynika ze współczesnej postawy patriotyzmu oraz odpowiedzialności. Poprzez konkretne działanie zwracamy uwagę społeczeństwa na ważny temat, jakim niewątpliwie jest ochrona klimatu, postawa odpowiedzialności młodego pokolenia i dbałość o nasze lokalne środowisko. Zgodnie z intencją organizatorów wierzymy, że poprzez takie wydarzenia doprowadzimy do sytuacji, w której już niedługo każdy będzie wyrzucał odpady tam, gdzie powinien. To również symbol troski o naszą Ojczyznę. Nasze przedszkole przyłączyło się do udziału w VI edycji akcji #SprzątamyDlaPolski. Dzieci zaopatrzone w worki na śmieci i rękawiczki ochronne wysprzątały pobliskie tereny zielone z śmieci. Przedszkolaki dbając o środowisko nie tylko uczą się odpowiedzialności za swoje otoczenie, ale także dają wszystkim dobry przykład.

Agnieszka Kubica

Kategoria: powiązane pliki [1]