Strona główna/Aktualności/Wizyta pani dietetyk w przedszkolu

Wizyta pani dietetyk w przedszkolu

4 Października 2023
Wizyta pani dietetyk w przedszkolu

Dużo z przedszkolakami rozmawiamy o tym, jak dbać o zdrowie i co należy jeść, aby być zdrowym. Po to, aby podnieść świadomość dzieci w tym zakresie, zaprosiliśmy do naszego przedszkola dietetyka - Panią Justynę Marek.
W spotkaniu uczestniczyły dzieci 5 i 6- letnie: „Misie”, „Motylki”, „Biedronki”, „Kotki” oraz „Pszczółki”. Dzieci podczas tego spotkania dowiedziały się, na czym polega praca dietetyka oraz poznały podstawowe zasady prawidłowego odżywiania, a także zapoznały się z piramidą żywieniową. Pani dietetyk tłumaczyła również, dlaczego należy ograniczyć słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożywanie owoców i warzyw. Duży nacisk kładła na uświadomienie dzieciom, ile cukru zawierają pozornie „zdrowe” produkty. Pani dietetyk wyjaśniła przedszkolakom, że oprócz dobrego żywienia, bardzo ważna jest aktywność fizyczna. Składamy serdeczne podziękowania pani Justynie za interesujące spotkanie i wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego odżywiania oraz poświęcony nam czas.

Zapraszamy do galerii zdjęć ze spotkania

Sonia Szkatuła