Strona główna/Aktualności/Światowy Dzień Jabłka

2 Października 2023
Światowy Dzień Jabłka

Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące
a jako przekąska niezwykle sycące…
Jabłko - pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.
Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!

28 września obchodziliśmy w naszym Przedszkolu Światowy Dzień Jabłka. Był to wyjątkowy dzień, trochę inny niż zwykle. Celem naszych zajęć było zachęcenie dzieci do spożywania jabłek i ich przetworów jako źródła witamin. Obchody tego wyjątkowego dnia rozpoczęliśmy od rozmów na temat jego wyglądu, kolorów, wielkości, kształtu, smaku, różnych odmian. Wszystkie kolejne zabawy podczas pobytu dzieci w tym dniu w przedszkolu dotyczyły oczywiście jabłek. Były to zabawy dydaktyczne, ruchowe, matematyczne oraz logopedyczne. Podczas zabawy, dzieci miały także okazję opowiadania o jabłkach oraz wykonywania prac plastycznych różnymi technikami- malowanie farbami, wydzieranka z papieru, lepienie z plasteliny. Wiele emocji dostarczyły dzieciom konkurencje zręcznościowe i ćwiczenia ruchowe. Podsumowanie dnia było wyjątkowe - smakowanie jabłuszek z różnych odmian, opowiadanie o ich smakach. Na koniec, pod okiem nauczyciela, dzieci przygotowywały sok jabłkowy. Mamy nadzieję, że taki „tematyczny dzień” w przedszkolu zachęci dzieci do sięgania po owoce i posłuży promocji zdrowego stylu.

Weronika Hejmej