Strona główna/Aktualności/Alarm - czyli próbna ewakuacja w przedszkolu!

Alarm - czyli próbna ewakuacja w przedszkolu!

22 Września 2023
Alarm - czyli próbna ewakuacja w przedszkolu!

W dbałości o bezpieczeństwo przedszkolaków, w dniu 22 września 2023 r. o godz. 10.00 zostały przeprowadzone w naszym przedszkolu praktyczne ćwiczenia ewakuacji dzieci i pracowników z budynku przedszkola. Za właściwy przebieg ćwiczeń odpowiadała Pani dyrektor przedszkola, natomiast akcja odbywała się we współpracy i pod czujnym okiem Inspektora ds. BHP. Celem tego działania było wdrażanie dzieci do nabywania umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpieczeństwa i sprawnej ewakuacji - zorganizowanej w sposób pozbawiony elementów paniki. Naszym nadrzędnym zadaniem było zapoznanie personelu i dzieci z praktycznym prowadzeniem ewakuacji osób przebywających w budynku. Na umówiony sygnał głosowy oraz dźwiękowy wszyscy opuścili budynek przedszkola wyjściami ewakuacyjnymi w czasie 2 minut i 26 sekund. Tym samym, wszystkie sale przedszkolne i pomieszczenia w budynku pozostały puste. Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Takie alarmy próbne to bardzo ważne kwestie, które przygotowują nas do zachowania odpowiedniego postępowania podczas prawdziwej ewakuacji na wypadek pożaru lub innego zagrożenia. Przeprowadzona akcja była potwierdzeniem, że wszyscy wiedzą, jak się zachować w takich sytuacjach.