Strona główna/Aktualności/„Szkoła pamięta” - udział przedszkola w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki

„Szkoła pamięta” - udział przedszkola w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki

2 Listopada 2022
„Szkoła pamięta” - udział przedszkola w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki

„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii - tej ogólnonarodowej i lokalnej. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. W naszym przedszkolu już od najmłodszych lat przekazujemy ważną wartość, jaką jest pamięć zarówno o naszych bliskich, których już z nami nie ma, jak i tych, którzy zapisali się na kartach naszej historii. W związku z tym w minionym tygodniu, dzieci z grupy Motylki odwiedziły znajdujący się w pobliżu pomnik upamiętniający naszych lokalnych bohaterów, którzy zginęli za wolność ojczyzny. Udział przedszkolaków w akcji „Szkoła pamięta" to wspaniała lekcja historii, pamięci oraz kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

Marta Tomas

Kategoria: powiązane pliki [1]
Format Nazwa pliku Rozmiar Pobierz
jpg Dyplom Szkoła Pamięta 2022.jpg 792.33KB pobierz Plik: Dyplom Szkoła Pamięta 2022.jpg