Strona główna/Aktualności/Wizyta pani weterynarz w przedszkolu

Wizyta pani weterynarz w przedszkolu

2 Listopada 2022
Wizyta pani weterynarz w przedszkolu

W ramach obchodzonego w tym miesiącu Światowego Dnia Zwierząt, w dniu 27.10.2022r. nasze przedszkole odwiedziła pani weterynarz- Maria Krzystała. Pani Maria to lekarz weterynarii w gabinecie „Reksio” w Zebrzydowicach, a prywatnie mama Klaudii z grupy „Biedronki” oraz Bartosza i Błażeja z grupy „Pszczółki”. Pani Marysia przybliżyła dzieciom specyfikę swojej pracy. Przedszkolaki dowiedziały się, jakimi narzędziami dysponuje na co dzień lekarz zwierząt, jakich pacjentów leczy najczęściej oraz w jaki sposób. Dzieci zadawały Pani Marii mnóstwo pytań, na które otrzymały wyczerpujące odpowiedzi. Wraz z Panią Marią przedszkole odwiedził jej kot „Maciuś”, który bardzo rozradował wszystkich swoim przybyciem. Kontakt ze zwierzęciem sprawił dzieciom wiele radości, chętne dzieci mogły pogłaskać „Maciusia”. To spotkanie wzbogaciło doświadczenie dzieci o postawę empatii i humanitaryzmu wobec zwierząt.
Bardzo dziękujemy Pani Marii za odwiedzenie naszego przedszkola. Ta wizyta dostarczyła wszystkim wiele radości i uśmiechu.

Sonia Szkatuła