Strona główna/Aktualności/Uczymy się z Kicią Kocią

Uczymy się z Kicią Kocią

19 Marca 2023
Uczymy się z Kicią Kocią

Grupy „Kotki” i „Pszczółki” zrealizowały kolejne zadania w ramach projektu "Z Kicią Kocią maluchy zamieniają się w zuchy". Na podstawie książeczki „Kicia Kocia zakłada zespół muzyczny" poznaliśmy różne rodzaje instrumentów. W sali stworzyliśmy kącik muzyczny, do którego każdy miał dostęp oraz wcieliliśmy się w rolę muzyków grając na różnych instrumentach. Wykonaliśmy własne eko-instrumenty i zagraliśmy na nich do muzyki. Zwieńczeniem tego tematu był koncert pt. „Karnawałowe rytmy świata”. Na podstawie książeczki  "Kicia Kocia. To moje" dzieci uczyły się współdziałania, dzielenia się z innymi. Ułożyliśmy "Kiciowe puzzle" oraz dzieliliśmy klocki po "tyle samo" między bohaterów bajki. Rozmawialiśmy o uczuciach, które nam towarzyszą, gdy się dzielimy i gdy inni nie chcą się z nami dzielić. To była niezwykle ważna lekcja dla każdego przedszkolaka. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania z Kicią Kocią!

Agnieszka Kubica

Anna Oślizło