Dzień Drzewa

więc do pracy przedszkolaki

posadzimy tu iglaki.

Jeszcze kasztan, jarzębina,

klon, buk, dąb i też leszczyna.

Będzie tlenu dla nas wiele

sadźmy drzewa przyjaciele!!!

11 października dzieci z grupy „Żabki” i „Żyrafki” obchodziły "Święto Drzewa”. Dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Przedszkolaki dowiedziały się również jak wielkie znaczenie mają drzewa dla czystości powietrza, a tym samym dla zdrowia człowieka. W czasie zabaw badawczych w ogrodzie oglądały drzewa, dotykały ich kory, liści i gałązek. Uwieńczeniem tego dnia były przepięknie wykonane grupowe prace plastyczne.

Anna Sokołowska

Agnieszka Stabla