Dzień Dyni

18 Października 2021
Dzień Dyni

13 i 15 października w grupie 5 latków odbył się Dzień Dyni. Tego dnia przynieśliśmy do przedszkola dynie i ubraliśmy się na kolor pomarańczowy. Dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dokładnie „badały” dynię- jej ciężar, wygląd zewnętrzny i wewnętrzny. Porównywały również kilka dyni pod względem koloru, kształtu, ciężaru. Duże zainteresowanie wzbudziły dynie ozdobne, których wygląd całkowicie odbiegał od wyglądu dyni jadalnych. Dzieci dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i, że można z niej przygotować wiele dań, tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki. Dzieci miały okazję przekonać się jak smakuje dyniowe ciasto, które przygotowały dla nas panie kucharki. Następnie przystąpiliśmy do dyniowych zabaw: klasyfikowania dyń wg wielkości, koloru i kształtu, szeregowanie od największej dyni do najmniejszej, przeliczania dyń, gry w domino i wiele innych. Wśród zabaw ruchowych były dyniowe kręgle, skoki przez różnej wielkości dynie, slalom dyniowy oraz zabawy taneczne.
Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy!!!!

Weronika Hejmej