Strona główna/Aktualności/Dzień Kolorowej Skarpetki

Dzień Kolorowej Skarpetki

27 Marca 2023
Dzień Kolorowej Skarpetki

21 marca to nie tylko obchody Pierwszego Dnia Wiosny, ale także Światowy Dzień Zespołu Downa, którego symbolem stały się kolorowe skarpetki zakładane „nie do pary" jako wyraz tolerancji i solidarności z osobami z trisomią 21. Celem akcji było szerzenie wiedzy na temat Zespołu Downa oraz budzenie świadomości, tolerancji, empatii już od najmłodszych lat. Tego dnia wszystkie przedszkolaki jak i pracownicy przedszkola brali udział w akcji poprzez założenie skarpetek w różnych, wesołych kolorach i wzorach. Przedszkolaki świętowały ten dzień bardzo radośnie biorąc udział w różnorodnych i ciekawych zajęciach: słuchały bajek związanych z tematem, brały udział w różnych zabawach ze skarpetkami oraz wykonywały skarpetkowe zajączki. To był bardzo atrakcyjny dzień, a jednocześnie niesamowita Lekcja Tolerancji!

Marta Tomas
Weronika Hejmej