Strona główna/Aktualności/Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

7 Listopada 2021
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

5 listopada „Pszczółki” i „Kotki” obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, którego najważnieszym celem było popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy, gdzie dobro wygrywa, a zło zostaje ukarane. Wartościowe książki dla dzieci przez wiele lat towarzyszą kolejnym pokoleniom, kształcą ich postawy moralne, rozwijają fantazję, pamięć, bogacą słownictwo, rozbudzają wyobraźnię oraz pozwalają na odkrycie piękna literatury. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. Przedszkolaki w trakcie zajęć wysłuchały fragmentów najbardziej znanych bajek i baśni, rozwiązywały zagadki dotyczące bajkowych postaci oraz segregowały bajkowe rekwizyty. To spotkanie z bajkami sprawiło dzieciom wiele radości oraz było doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych.

Marta Tomas

Anna Oślizło