Strona główna/Aktualności/Światowy Dzień Mycia Rąk

Światowy Dzień Mycia Rąk

2 Listopada 2021
Światowy Dzień Mycia Rąk

Światowy Dzień Mycia Rąk obchodzony jest  corocznie 15 października, ustanowiony przez UNICEF w 2008 roku, jako akcja edukacyjna, której celem jest globalna edukacja na temat mycia rąk. Przedszkolaki z grupy Motylki i Misie aktywnie włączyły się do udziału w akcji . Dzieci uczestniczyły w zajęciach, które miały na celu uświadomienie im, jak duże znaczenie dla zdrowia i życia ma prawidłowe i dokładne mycie rąk. To święto rozpoczęliśmy od rozmowy na temat zarazków i bakterii, przedszkolaki dowiedziały się, jakie znaczenie dla zdrowia ma częste i dokładne mycie rąk. Omówiliśmy także schemat mycia rąk oraz zastosowaliśmy go w praktyce. Dzieci bawiły się również przy piosenkach pt. „Umyć ręce”, „Piosenka o myciu rąk”, oglądały prezentacje multimedialne oraz filmy edukacyjne. Przedszkolaki wykonywały eksperyment pt. „Dlaczego warto myć ręce?”, po którym doszły do wniosku, że brud boi się mydła .Światowy Dzień Mycia Rąk dostarczył nam wielu wrażeń oraz pokazał, że pewne umiejętności i nawyki należy kształtować już od najmłodszych lat.

Marta Tomas