Zajęcia terapii SI grupa 2

Dzieci na zajęciach Integracja sensoryczna to proces rejestracji, przewodzenia i scalania informacji odbieranej przez zmysły dziecka. Prawidłowa Integracja Sensoryczna oznacza, że wszystkie wrażenia zmysłowe zostają zebrane w jedną spójną całość. Prawidłowe zintegrowanie wszystkich wrażeń sensorycznych jest podstawą prawidłowego funkcjonowania. Zaburzenia Integracji Sensorycznej skutkują problemami w zakresie: planowania ruchu, motoryki małej i dużej, postawy, koordynacji, równowagi, skupienia uwagi, emocji oraz umiejętności uczenia się. Jeśli doświadczenia dziecka w odbiorze i przetwarzaniu bodźców płynących ze zmysłów podstawowych są złe lub niepełne, to nie jest ono w stanie nauczyć się złożonych czynności.

Drodzy Rodzice!
Zajęcia Terapii Integracji Sensorycznej realizowane są w ramach projektu „Szansa na lepszy rozwój i równy start dla każdego.” Na stronie internetowej przedszkola będą zamieszczane propozycje zabaw, które wspólnie z dziećmi mogą Państwo zrealizować w domu, świetnie się przy tym bawiąc. Zachęcamy do śledzenia na bieżąco naszych propozycji.

Dbajcie o siebie i swoje pociechy.
Pozdrawiam i życzę miłej, kreatywnej zabawy
Weronika Hejmej

Kategoria: powiązane pliki [1]
Format Nazwa pliku Rozmiar Pobierz